Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Witaminy w kosmetykach

Witaminy w kosmetykach?! Tak! Chcąc świadomie pielęgnować skórę i cerę, nie możesz zapominać o dobroczynnym działaniu witamin. Najpopularniejszym połączeniem na rynku kosmetycznym są kremy z witaminami A, C, E. Niemniej, ostatnio coraz więcej mówi się o wpływie witaminy D na skórę oraz działaniu koenzymu Q10. Każda z witamin posiada inne zastosowanie oraz inny zakres działania. Jednakże, połączone w jednym kosmetyku potrafią zwiększyć i wydobyć jego potencjał. O tym, jaki wpływ będą mieć na skórę, decyduje ich stężenie oraz to, z jakimi innymi witaminami i składnikami są połączone. Sprawdź zatem jaka jest rola poszczególnych witamin w naszych kosmetykach i jak wpływają na stan skóry.

Witamina E (seria skinicer® Repair Care, Spirularin® oraz skinicer® Beauty)

Witamina E jest jedną z najczęściej stosowanych w kosmetyce witamin. Doskonale rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego szczególnie zaleca się jej zastosowanie w preparatach emulsyjnych. Witamina ta jest silnym przeciwutleniaczem i dzięki temu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Co ważne, najbogatsze źródło witaminy E stanowią algi. Witamina E wykazuje wielostronne działanie, tj. neutralizuje wolne rodniki, chroni warstwę tłuszczową naskórka, poprawia ukrwienie skóry, wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę. Wspomaga także walkę z trądzikiem i łojotokowym zapaleniem skóry. Ponadto, regeneruje, wzmacnia naturalną barierę lipidową oraz zapewnia stabilizację i właściwą przepuszczalność błon komórkowych. Pomaga w spłyceniu drobnych zmarszczek. Zapobiega powstawaniu podrażnień.

Witamina C (seria skinicer® Repair Care)

Witamina C wykazuje działanie jedynie na żywe komórki skóry i powinna być dostarczana do skóry właściwej. W odpowiednio niskim pH wykazuje działanie złuszczające i rozjaśniające, łagodzące i przeciwzapalne w przypadku AZS i przebarwień potrądzikowych. Wspomaga działanie ochronne kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, poprawia gęstość i elastyczność skóry. Jest silnym antyoksydantem, wygładza zmarszczki, zmniejsza skłonność do przebarwień i piegów. Przyspiesza proces gojenia oparzeń wywołanych działaniem promieniowania UV. Szampony z jej dodatkiem chronią włosy przed szybkim przetłuszczaniem się. Najbardziej charakterystyczną jej własnością jest zdolność do utleniania się, stąd też wraz z witaminą E stanowi doskonałe połączenie antyutleniaczy, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami powodującymi starzenie organizmu, w tym także skóry. 

Koenzym Q10 (seria Spirularin®)

Koenzym Q10, to substancja dobrze wchłaniana i tolerowana przez organizm, a także całkowicie nietoksyczna. Działa antyoksydacyjnie i prooksydacyjnie. Kosmetyki z jego zawartością mają za zadanie redukcję wolnych rodników, odtruwanie komórek z toksyn, likwidację zmarszczek, regenerację skóry, zabezpieczenie przed niedotlenieniem komórek, zwiększenie skuteczności bariery ochronnej naskórka oraz poprawę jędrności i elastyczności skóry. W połączeniu z witaminą E, koenzym Q10 najefektywniej odtruwa komórki z toksyn i pomaga w ich usunięciu z organizmu. Kosmetyki z koenzymem Q10 chronią skórę przed zanieczyszczeniem ze strony środowiska. Preparaty z tym związkiem stosowane na skórę przez kilka tygodni powodują przede wszystkim wzrost wilgotności i elastyczności skóry. Połączony z witaminami i algami koenzym Q10 jest idealnym składnikiem kremów do cery wrażliwej i problematycznej.

Podsumowując, witaminy stosowane w kosmetyce dobrze jest umiejętnie ze sobą zestawiać. Dzięki temu zwiększa się ich potencjał. Seria kosmetyków skinicer® i Spirularin® wykorzystują właśnie wzajemne oddziaływanie na siebie poszczególnych witamin. W efekcie, otrzymujcie kosmetyki nie tylko wielowymiarowo i skutecznie zwalczające oznaki starzenia się skóry. Przede wszystkim (dzięki aktywnemu składnikowi Spiralin®) otrzymujecie kosmetyki przeciwdziałające licznym problemom skórnym, z którymi musicie mierzyć się każdego dnia.

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry