Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

skinicer® SEDATIVE SHAMPOO – szampon na potrzeby skóry głowy ze zmianami łuszczycowymi

Łuszczyca znana jest od czasów starożytnych. Początkowo mylono ją z trądem. Hipokrates zaliczył ową tajemniczą przypadłość do chorób skóry zwanych lupoi. W epoce średniowiecza osoby dotknięte łuszczycą były wyklęte przez Kościół i pozbawione prawa do życia w społeczeństwie. Zdarzały się przypadki palenia ich na stosie jako osób opętanych i nieczystych. W 1808r. twórca współczesnej dermatologii brytyjskiej dr Robert Willa jako pierwszy opisał odmienność łuszczycy. Zaś Ferdynand Herbe ostatecznie zdefiniował trąd i łuszczycę jako różne jednostki chorobowe. Ekspert z Krajowego Zespołu ds. Dermatologii i Wenerologii w Polsce dr hab. Irena Walecka wskazała, że do marca 2019 roku w kraju na łuszczycę chorowało prawie 1 mln osób. Obecnie liczba ta jest znacznie większa. Najnowsze szacunki z czerwca 2021 roku mówią już o 1,2 mln osób. Dodatkowo pandemia Covid-19 znacznie pogorszyła i tak już trudną sytuację osób walczących z łuszczycą.

Przyczyny łuszczycy skóry głowy

Na rozwój łuszczycy mają wpływ czynniki genetyczne, środowiskowe oraz immunologiczne. Do najczęściej spotykanych czynników wyzwalających łuszczycę należą: biologiczne i fizyczne: iniekcje, szczepienia, oparzenia, ukłucia owadów, rany chirurgiczne, skaleczenia, dermabrazja, zadrapania, tatuaż, promienie UV (rozwój zmian łuszczycowych w miejscu urazu skóry – objaw Köbnera), ostre i przewlekłe infekcje paciorkowcowe, przewlekłe infekcje bakteryjne i grzybicze, ospa wietrzna, półpasiec, trądzik, łojotokowe zapalenie skóry; hormonalne: okres dojrzewania, menopauza, ciąża, poród, stres, leki – kortykosteroidy, sole litu, leki przeciwmalaryczne, beta-blokery, NLPZ, interferon, dieta, alkohol, papierosy, zaburzenia metaboliczne – mocznica, hypokalcemia (brak wapnia lub jego niewystarczająca ilość), np. przy dializach, HIV/AIDS; środowiskowe: dieta (nadmiar cukru i tłuszczy trans), używki (papierosy, alkohol, kawa, herbata), stres lub silne emocje.

Łuszczyca skóry to schorzenie, którego mechanizm opiera się na skróceniu czasu złuszczania naskórka – z około miesiąca do kilku dni. Łuszczyca nie jest zakaźna i nie można się nią zarazić poprzez kontakt z chorym lub przedmiotami należącymi do niego. Zaliczana jest do zaburzeń autoimmunologicznych. Oznacza to, że organizm atakuje własne komórki (przy łuszczycy skóry są to komórki skóry), uznając je za obce lub szkodliwe. Objawy łuszczycy obserwowane w przypadku owłosionej skóry głowy to tzw. korona łuszczycowa. Charakteryzuje się zmianami w postaci grudek oraz srebrzystych łusek, o rozległym charakterze. Występuje także poniżej linii włosów, na skórze czoła lub pomiędzy brwiami. Oczywiście istnieją przypadki, że włosy osób cierpiących na łuszczycę są zdrowe i bujne. Dzieje się tak dlatego, że mieszki włosowe są bardzo dobrze odżywione, ponieważ naczynia brodawek skóry są rozszerzone. Niemniej, dużo częstszym objawem łuszczycy jest nadmierne wzmożone włosów. Stąd, częste drapanie skóry lub proces usuwania łusek może powodować utratę włosów.

Infekcje bakteryjne i grzybicze również indukują pojawienie się łuszczycy

Powyżej wskazano kilka czynników wyzwalających łuszczycę. Niemniej, coraz częściej wskazuje się, że niektóre infekcje bakteryjne lub wirusowe mogą indukować pojawienie się choroby autoimmunologicznej. Zmiany chorobowe często występują jako efekt przebytej choroby bakteryjnej bądź wirusowej o ostrym przebiegu. Wysiewy łuszczycy są często sprowokowane zakażeniem różnymi drobnoustrojami m.in. paciorkowcami i gronkowcami. U osób z łuszczycą podkreśla się też zwiększone ryzyko wystąpienia chorób metabolicznych (cukrzyca), chorób serca oraz wyższy poziom cholesterolu i trójglicerydów. Należy pamiętać, że każda choroba osłabia układ immunologiczny, przez co organizm staje się bardziej podatny na atak innych wirusów i bakterii. W przypadku łuszczycy, osłabiony układ autoimmunologiczny nie może prawidłowo zwalczyć procesu chorobowego i choroba uaktywnia się.

Szampon jest ważny! Wypróbuj skinicer® SEDATIVE SHAMPOO

Niemiecki producent dermokosmetyków Ocean Pharma stworzył szampon przystosowany do potrzeb skóry ze zmianami łuszczycowymi o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Szampon z serii skinicer® REPAIR CARE to dermokosmetyk na bazie innowacyjnej substancji Spiralin® posiadającej unikalne właściwości, które skutecznie hamują rozwój drobnoustrojów! Dzięki zawartości Spiralin® oraz naturalnemu składowi (bez parabenów, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów) skinicer® SEDATIVE SHAMPOO posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Pielęgnuje głębokie warstwy skóry, likwidując nieprzyjemne objawy łuszczycy: świąd, łuskę, rany powstałe na skutek drapania. Ponadto, likwiduje napięcie skórne, regeneruje, nawilża, łagodzi i oczyszcza. Preparat posiada m.in. ekstrakt z kory wierzby, który zwalcza dermatozy tj.: alergię, łupież czy łuszczycę; pantenol w roztworze olejnym i wyciąg z rumianku oraz rozmarynu wspierające proces regeneracji uszkodzonego naskórka i silnie łagodzące podrażnienia, nawilżającą betainę, naturalne tensydy (środki powierzchniowo czynne pochodzące z naturalnego olejku kokosowego, które łagodnie i dokładnie oczyszczają skórę głowy oraz włosów), glicerynę czy kwas mlekowy wspierający odbudowę pH.

Kosmetyk jest doskonałym uzupełnieniem kuracji zaleconej przez trychologa. skinicer® SEDATIVE SHAMPOO nie wchodzi w reakcję z innymi preparatami. Co ważne, preparat jest bezpieczny dla dzieci, alergików, diabetyków, kobiet w ciąży oraz karmiących a także leczących się onkologicznie. Osobom cierpiącym na łuszczycę zalecany również podczas zabiegów fryzjerskich!

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry