Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Pielęgnacja skóry atopowej (AZS)

AZS (neurodermitis) to jedna z najstarszych atopowych chorób skóry. Pierwsze wzmianki o AZS odnajdujemy już w starożytności. W powstałym ok. 1500 r. p.n.e., najdłuższym znanym papirusie egipskim poświęconym szeroko rozumianej medycynie oraz starożytnym Rzymie, gdzie lekarz Celsus przedstawił opis schorzenia skóry cechującego się jej pogrubieniem i stwardnieniem, suchością, okresową wilgotnością oraz świądem. Niestety, pomimo kolejnej epoki, temat AZS nadal nie traci na aktualności. Atopowe zapalenie skóry występuje, w zależności od regionu świata, u 5-20% populacji i zazwyczaj ma swój początek we wczesnym dzieciństwie. U ponad połowy chorych (60%) objawy pojawiają się w pierwszym roku życia, natomiast u 70-85% chorych do piątego roku życia. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry atopowej.

Atopowe zapalenie skóry. Co to takiego i jakie są jego przyczyny

Atopowe zapalenie skóry (AZS), czyli wyprysk atopowy, to zapalna, przewlekła i nawrotowa choroba skóry, której dominujący objaw to uporczywy i bardzo nasilony świąd. Zmiany skórne mają typową lokalizację i charakterystyczny obraz. Do rozwoju AZS dochodzi na skutek współdziałania czynników genetycznych, uszkodzenia bariery naskórkowej, zaburzeń układu immunologicznego i czynników środowiskowych. Wśród najczęstszych czynników wyzwalających lub zaostrzających objawy AZS, oprócz alergenów pokarmowych, powietrznopochodnych, kontaktowych, środków drażniących i stresu, należy wymienić również mikroorganizmy. Za nasilenie skórnych zmian zapalnych często (zwłaszcza u dzieci) są odpowiedzialne infekcje bakteryjne (S. aureus), grzybicze (dermatofity czy Candida spp) i wirusowe (HSV Herpes Simplex Virus, HPV Human Papilloma Virus).

Skóra atopowa – czym się objawia i jakie partie ciała najczęściej zajmuje?

Choroba ta ma wieloletni przebieg z okresami dzielonymi na fazy: ostrą i przewlekłą. W fazie ostrej obserwujemy ogniska rumieniowe wyraźnie odgraniczone od skóry, na powierzchni których tworzą się zmiany takie, jak: grudki, nadżerki, przeczosy a w miarę postepowania procesu gojenia – strupy. W fazie przewlekłej zauważalne są ogniska z pogrubiałą, poszarzałą i wysuszoną skórą, miejscami łuszczące się. Ponadto, u niemowląt i małych dzieci zmiany lokalizują się najczęściej w obrębie twarzy (policzki), na przedramionach i łydkach. Natomiast u dzieci, młodzieży i osób dorosłych zmiany można zaobserwować za uszami, na szyi, łokciach, dłoniach, za kolanami i na stopach. W najcięższych przypadkach mogą zajmować nawet całe ciało. Charakterystyczna dla AZS jest także skłonność do nawrotowych zakażeń bakteryjnych.

Pielęgnacja skóry atopowej z kosmetykami W&P Cosmetics

Skóra objęta AZS, na skutek nieprawidłowego metabolizmu lipidów naskórka, jest pozbawiona naturalnej bariery ochronnej. Tym samym jest przesuszona, mniej elastyczna, bardziej narażona na pęknięcia, mikrourazy oraz infekcje bakteryjne. Wymaga więc wyjątkowego traktowania. Podstawą jest pielęgnacja. Firma W&P Cosmetics przychodzi na ratunek z naturalnymi kosmetykami serii skinicer® Repair Care oraz Spirularin®. Kosmetyki te przeznaczone są dla skóry problematycznej, nadwrażliwej, alergicznej, dziecięcej, osób chorych na cukrzycę a także tych będących w trakcie leczenia onkologicznego. Kosmetyki na bazie innowacyjnej substancji spiralin® posiadają unikalne właściwości, by pomóc zwalczać powyższe problemy skórne i zapobiegać ich nawrotom! Oto nasze produkty w walce z AZS dla Ciebie.

Pielęgnacja skóry atopowej kosmetykami skinicer® Repair Care

skinicer® Repair Cleanser to żel do mycia i codziennej pielęgnacji skóry na bazie olejków! Żel przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i złuszczające. Naturalny skład żelu nie narusza równowagi hydrolipidowej skóry. Natomiast, w przypadku zaburzonej przez chorobę bariery naskórkowej, kosmetyk pomaga przywrócić skórze równowagę hydrolipidową. Żel posiada niemal identyczny jak skóra odczyn pH! Działa łagodnie i nie wysusza skóry.

skinicer® Repair Creme to krem do pielęgnacji skóry z atopią. Posiada właściwości antybakteryjne, zdolności do pobudzania procesu rewitalizacji i regeneracji komórek skórnych oraz do stymulacji produkcji kolagenu przez fibroblasty. Wysokowartościowe, naturalne olejki pochodzące z pestek winogron, pestek moreli oraz olejek kokosowy zapewniają odpowiedni poziom natłuszczenia skóry. Wyciąg z lukrecji gładkiej zapewnia antyalergiczne działanie i wpływa kojąco na skórę. Ekstrakt z kory wierzby (zawierający kwas salicylowy) przyspiesza odnowę naskórka. Krem szybko się wchłania.

skinicer® Repair Serum to kosmetyk dla tych, którzy preferują lekką i płynną konsystencję kosmetyków. Serum służy pielęgnacji skóry atopowej. Jego przeciwbakteryjne właściwości skutecznie hamują rozwój drobnoustrojów. Betainy dbają o optymalne nawilżenie skóry. Kosmetyk wspiera proces rewitalizacji i regeneracji komórek skórnych. Serum nie zawiera syntetycznych środków konserwujących, silikonów, jest wolne od składników wytwarzanych na bazie olejów mineralnych. Kosmetyk o niskiej zawartości substancji oleistych (< 10%). Ponadto, zawiera składniki silnie nawilżające, natłuszczające oraz łagodzące podrażnienia.

skinicer® Sedative Shampoo jest dedykowany ochronie i pielęgnacji swędzącej lub podrażnionej skóry głowy. Spiralin® będący składnikiem szamponu, skutecznie hamuje rozwój drobnoustrojów. Posiada całkowicie naturalny skład. Pantenol w roztworze olejnym i wyciąg z rumianku wspierają proces regeneracji i przynoszą ukojenie podrażnionej skórze głowy. Betainy dostarczają wysuszonej skórze dodatkowej porcji wilgoci. Naturalne tensydy, pochodzące z naturalnego olejku kokosowego, zapewniają łagodne i dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów. Likwiduje napięcie skórne.

Pielęgnacja skóry atopowej kosmetykami Spirularin®

Spirularin® Mousse / Spirularin® Mousse Plus to kosmetyki w postaci pianki. Konsystencja kosmetyków nie jest przypadkowa. Taka forma jest najlepiej przyswajana przez skórę. Mocznik (10%) zapewnia głęboką penetrację naskórka i skóry. Dzięki swym powierzchniowo czynnym i zwilżającym właściwościom zapewniają optymalną wilgotność i bardzo skuteczną penetrację naskórka. Ponadto, kosmetyki zawierają składniki silnie natłuszczające, łagodzące podrażnienia, przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Spirularin® Gel służy codziennej pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry. Intensywnie nawilża. Aktywny składnik spiralin® zapewnia skuteczną ochronę komórek skóry przed bakteriami i grzybami. Betainy zawarte w żelu zapewniają dzięki swym powierzchniowo czynnym i zwilżającym właściwościom optymalną wilgotność i w rezultacie nadzwyczaj skuteczną penetrację naskórka; nawet w przypadkach bardzo problematycznych. Efekt: znakomite, naturalne nawilżenie naskórka i skóry. Dodatkowo, kosmetyk zawiera składniki łagodzące podrażnienia oraz przeciwzapalne.

Reasumując, mimo postępu medycznego i poprawy komfortu życia, obserwuje się wzrost zachorowalności na AZS, a epidemiologia tej choroby nie jest do końca wyjaśniona. Uznaje się, że ta choroba ma podłoże genetyczne, jednak istnieje wiele czynników, które wpływają na jej zaostrzenie. Biorąc powyższe pod uwagę oraz fakt, iż schorzenie to stanowi zarówno duży problem natury estetycznej, jak i psychicznej, rekomendujemy Wam innowacyjne rozwiązanie w codziennej pielęgnacji skóry atopowej! Kosmetyki serii skinicer® Repair Care oraz Spirularin® pomagają zwalczyć oraz zapobiec nawrotom atopii. Sprawdź!

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry