Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Grzybica: jak skutecznie walczyć z grzybicą paznokci

Grzybica paznokci

Już sama nazwa “grzybica” źle się kojarzy. Prawda? Przywodzi na myśl zaniedbania w higienie, co po części może być prawdą. Z drugiej strony, nadmierna higiena i detergenty równie często stanowią przyczynę wystąpienia choroby! Grzybice to grupa zaraźliwych (niestety) chorób zakaźnych, które powodują grzyby. Organizmy te najczęściej atakują skórę i paznokcie. Grzybica nie przykuwa nikogo do łóżka. Niemniej, daje wiele nieprzyjemnych objawów, dyskomfort psychiczny i estetyczny. Dermatolodzy wskazują, że zakażenia grzybicze należą do najczęstszych chorób spotykanych wśród ich pacjentów (sprawdź nasze gabinety partnerskie w swojej okolicy). Są to, przede wszystkim, zakażenia grzybicze stóp i paznokci stóp. Tym samym, dzisiejszy wpis dedykujemy walczącym z grzybicą na co dzień. Postaramy się podsunąć Wam rozwiązanie, jak skutecznie walczyć z grzybicą paznokci!

Co to jest grzybica paznokci i jakie są jej przyczyny?

Według Polskiego Towarzystwa Podologicznego, grzybica paznokci to utrzymująca się infekcja paznokcia, która zajmuje łożysko, macierz i płytkę paznokci. Brzmi poważnie! I tak też wygląda. Doskonałe warunki do wzrostu grzyba stwarza ciepło, wilgoć i brak światła. Co jeszcze sprzyja rozwojowi grzybicy? Zażywane leki (antybiotyki lub sterydy), następstwo poważnych chorób (nowotworów, cukrzycy), częste korzystanie z przestrzeni publicznych (sauny lub basenu). Niska odporność, zaburzenia hormonalne, atopowe zapalenie skóry czy brak witamin z grupy B, żelaza i cynku. Ciekawostka: wizualnie kilka innych poważnych schorzeń jak np. liszaj płaski, urazy paznokci czy łuszczyca, charakteryzuje takie same objawy, jak grzybica paznokci!

Objawy grzybicy

Wystąpienie objawów na paznokciach często jest poprzedzone zainfekowaniem skóry, na której pojawiają się zaczerwienienia, grudki i pęcherzyki. Naskórek łuszczy się i pęka. Inne możliwe dolegliwości to pieczenie lub uciążliwy świąd. Osoby cierpiące z powodu grzybicy paznokci, niejednokrotnie skarżą się też na nieprzyjemny zapach. Najczęstszymi objawami, są: oddzielanie się paznokcia od łożyska rozpoczynające się od jego brzegu, pogrubienie płytki paznokciowej, powiększenie, pogrubienie i wygięcie paznokcia, nadmierna łamliwość, kruchość i pękanie paznokci, zapalenie wału paznokciowego, białe zabarwienie paznokci, zmiana zabarwienia na żółtobrunatne lub zielonkawe czy zniekształcenie paznokcia.

Jak zapobiegać grzybicy paznokci?

To prawdziwe wyzwanie. Mamy dla Ciebie jednak rozwiązanie! Coś naprawdę wyjątkowego! Nasz kolejny BESTSELLER sprzedażowy, z serii Spirularin®Spirularin® NS (wypróbuj w kombinacji z kosmetykami pielęgnacyjnymi Spirularin® Mousse (Plus) lub Spirularin® Gel). Ten innowacyjny kosmetyk w postaci serum, pielęgnuje, regeneruje i skutecznie zwalcza grzybicę paznokci. Dodatkowo, zapewnia ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną. Zawiera aktywny składnik spiralin®, dzięki któremu skutecznie chroni przed drobnoustrojami. Co ważne, jednym z komponentów spiralin® jest enzym białka wytwarzany przez mikroalgę (Spirulina Platensis) – chitynaza. Posiada on zdolność niszczenia ścian komórkowych grzybów poprzez rozkład ich struktury! Naturalne składniki serum nie tylko chronią przed bakteriami i grzybicą. Co istotne, pielęgnują i odżywiają paznokcie oraz skórę wokół nich.

Podsumowując, z przekonaniem możemy zarekomendować Wam Spirularin® NS! To innowacyjny sposób na walkę z zakażeniem grzybiczym paznokci. Bezpieczny dla dzieci, alergików, diabetyków i kobiet w ciąży. Kosmetyk przekonał już niejednego podologa i dermatologa. A Ty? Dasz się przekonać?

walczyć z grzybicą paznokci

 

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry