Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Jak zwalczyć kurzajki?

Kurzajki – wielki mały problem!

Potoczna nazwa brodawek to właśnie kurzajki! Są one kojarzone głównie z wiekiem wczesnoszkolnym. Niemniej, nic bardziej mylnego! Mogą się pojawić w każdymi wieku i w różnym miejscu. Zwalczanie kurzajek jest długotrwałe, wymaga samodyscypliny oraz współpracy z podologiem lub dermatologiem (sprawdź nasze gabinety partnerskie w swojej okolicy). Brodawki mogą istnieć pod różnymi postaciami, w zależności od typu wirusa HPV, który je wywołał (np. brodawki zwykle, brodawki podeszwowe, brodawki płaskie czy kłykciny kolczyste). Kurzajki to mięsiste zmiany na skórze, które otacza łuszczący się naskórek. Przybierają kolor biały, żółtawy lub szaro-zielonkawy. Zlokalizowane są przede wszystkim na stopach, dłoniach, w tym wałach okołopaznokciowych oraz na twarzy (niestety). Warto wiedzieć, że takie zmiany mogą także pojawić się na błonach śluzowych i narządach płciowych. Czy można skutecznie pozbyć się kurzajek? Jak zapobiegać ich nawrotom? Jak zwalczyć kurzajki? My już mamy na to rozwiązanie! O tym, w dzisiejszym wpisie.

Masz problem z brodawkami? Winowajcą wirus!

Brodawki są manifestacją zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papilloma Virus). Zakażenie HPV rozprzestrzenia się przez bezpośredni kontakt. Eksperci przyjmują, że zakażonych jest do 10% populacji, a objawy manifestują się najczęściej u dzieci w wieku 12-16 lat. Szczególnie narażone są osoby z osłabionym układem odpornościowym (przemęczenie, przepracowanie, długotrwały stres, nieprawidłowa dieta), nadmierną potliwością stóp i dłoni, przebywające w środowisku wilgotnym oraz ciepłym. Co ważne: kurzajki mogą się ujawnić nawet kilka miesięcy od zakażenia! Sam kontakt z wirusem HPV jeszcze nie oznacza, że pojawi się u nas brodawka. Zdarza się bowiem, że komórki naskórka są zainfekowane wirusem, jednak nie występują objawy, gdyż HPV pozostaje w postaci uśpionej. Należy jednak pamiętać, że wirus HPV bardzo szybko się rozprzestrzenia, jest zakaźny i może ulegać stanom zapalnym. Dlatego, ważne jest usuwanie kurzajek – im starsza brodawka tym głębsze jej umiejscowienie w skórze, co z czasem może przysporzyć bolesnych problemów.

Jak skutecznie zwalczyć kurzajki?

Bez cienia wątpliwości i zbędnej skromności polecamy nasz BESTSELLER sprzedażowy, z serii Spirularin® – Spirularin® VS CREME (wypróbuj w kombinacji z kosmetykami pielęgnacyjnymi Spirularin® Mousse (Plus) lub Spirularin® Gel). To kosmetyk w postaci kremu posiadający właściwości regenerujące i rewitalizujące. Kosmetyk poprawia elastyczność skóry, jest silnym antyoksydantem, nawilża i wygładza skórę stóp oraz dłoni (szczególnie w pobliżu paznokci). Spirularin® VS inicjuje i wspomaga proces regeneracji zainfekowanej wirusem partii skóry. Dzięki zawartości aktywnego składnika spiralin® działa przeciwwirusowo. Co ciekawe, podwyższona zawartość polisacharydu w formule spiralin®, ochrania zdrowe komórki przed wtargnięciem wirusa do ich wnętrza. Regularne stosowanie kremu chroni niezainfekowane i powstające komórki. Natomiast, komórki już zainfekowane w wyniku naturalnego procesu obumierają. Zawarty w kremie ekstrakt z kory wierzby ma właściwości przeciwzapalne, złuszczające oraz antybakteryjne. Ponadto, Spirularin® VS wspomaga gojenie skóry zainfekowanej wirusem brodawczaka ludzkiego, a także zapobiega jego nawrotom!

Jak więc zwalczyć kurzajki? Podsumowując, z przekonaniem rekomendujemy Wam Spirularin® VS! To innowacyjny sposób na walkę z wirusem HPV. Kosmetyk bezpieczny dla dzieci, alergików, diabetyków i kobiet w ciąży. Spirularin® VS rozkochał już niejednego podologa, dermatologa oraz wielu naszych klientów! A Ty? Dasz się rozkochać?

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry