Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Jak zwalczyć opryszczkę?

Jak zwalczyć opryszczkę?

To pytanie nadal nie traci na aktualności! Zakażenie wirusem opryszczki towarzyszy nam od tysięcy lat. Schorzenie to opisywano już w starożytności na glinianych sumeryjskich tabliczkach w III w p.n.e. oraz w antycznych manuskryptach, głównie w pismach Hipokratesa. I tak po dzień dzisiejszy. Według Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ, Herpes simplex 1 (HSV-1), wirus opryszczki pospolitej, to jeden z najbardziej rozpowszechnionych patogenów spotykanych u ludzi. Statystyki wskazują, że około 50-90% populacji świata jest seropozytywna w stosunku do tego wirusa. Typowe objawy pierwotnego zakażenia to owrzodzenia występujące głównie w obrębie twarzy na skórze, języku i wargach. Co powoduje opryszczkę? Czy da się temu zapobiec? Czy można się przed nią uchronić? W dzisiejszym wpisie mówimy zdecydowane TAK! Poznaj najlepszy sposób, jak zwalczyć opryszczkę! Ale po kolei…

Co powoduje opryszczkę?

Czynnikami reaktywującymi zakażenie mogą być: ekspozycja na światło słoneczne lub niska temperatura, przewlekły stres i zmęczenie, menstruacja, infekcje dróg oddechowych. Dodatkowo, do wyprysku opryszczkowego predysponują atopowe zapalenie skóry czy zażywanie glikokortykosteroidów. Szczególną grupę ryzyka nawrotów zakażenia HSV-1 stanowią też osoby poddające się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej oraz zabiegom kosmetycznym.

Jak chronić się przed opryszczką?

Najważniejsze, by unikać kontaktu z chorymi. Nie całować osoby z opryszczką, a także nie korzystać z tych samych kubków, sztućców czy ręczników. Jeśli mamy już za sobą zarażenie wirusem opryszczki dbajmy o odporność! Wirus uaktywnia się w okresach osłabienia organizmu. Dlatego trzeba reagować natychmiast. Wówczas dobrze jest zwiększyć w diecie podaż lizyny, cynku oraz dodatkowo suplementować wit. C i B2. Oprócz dobrze zbilansowanej diety niezbędne jest też odpowiednie dbanie o skórę. Nawilżanie naskórka oraz wspomaganie w jego regeneracji to podstawa (nie tylko po wyleczeniu opryszczki!). Na rynku istnieje wiele maści, kremów, plastrów, tabletek łagodzących nieestetyczne i bolesne objawy choroby. My natomiast proponujemy coś totalnie wyjątkowego! Nasz BESTSELLER: kosmetyk serii Spirularin® – Spirularin® HS Creme.

Spirularin® HS Creme to rewolucja w ochronie przed wirusem opryszczki pospolitej!

Ten innowacyjny kosmetyk chroni usta wrażliwe na opryszczkę (wypróbuj w kombinacji z pomadką skinicer® OCEAN KISS). Działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo. Doskonale natłuszcza i nawilża. Regeneruje i rewitalizuje. Jego w 100% naturalny skład sprawia, że jest bezpieczny dla alergików, kobiet w ciąży oraz diabetyków. Wszystko to, zaleta obecności substancji czynnej spiralin® w kosmetyku. Dzięki niej Spirularin® HS Creme skutecznie zwalcza objawy choroby i zapobiega jej nawrotom. Na tym jednak nie koniec! Kosmetyk ma również zastosowanie przed i po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej (wypełniacze skórne, mezoterapia igłowa, nici liftingujące, pilingi chemiczne, zabiegi laserowe). Z powodzeniem może być również aplikowany przed i po zabiegach makijażu permanentnego ust oraz brwi.

Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego, jak zarekomendować Spirularin® HS wszystkim, którzy dotychczas nie znaleźli jeszcze sposobu na walkę z wirusem opryszczki (sprawdź nasze gabinety partnerskie w twojej okolicy).

 

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry