Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Koronawirus. Sucha i podrażniona skóra dłoni. Jak o nią dbać?

Sucha i podrażniona skóra dłoni

Sucha i podrażniona skóra dłoni. Ten wpis ma szczególne znaczenie. Rekomendujemy w nim rozwiązanie problemu, jakim jest sucha i podrażniona skóra dłoni. Problem pojawił się kilkanaście tygodni temu a pozostaje w ścisłym związku ze szczególnymi wymogami higieny.

Dokładne mycie oraz odkażanie dłoni płynami zwalczającymi wirusy (płyny dezynfekujące) zalecają wszyscy specjaliści i najważniejsze instytucje ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) http://www.who.int oraz Europejskim Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (ECDC) na czele. Do zaleceń tych musi stosować się każdy z nas. Kto jest winowajcą? Wirus. Koronawirus rzecz jasna.

Wyjaśnijmy

Dla skutecznej higieny dłoni zwykle wystarczają mydło i woda. Zwykle, ale nie wówczas, gdy walczymy z koronawirusem. Ten rodzaj wirusa ginie wtedy, gdy w składzie płynów dezynfekujących znajduje się spirytus (etylowy). I to w stężeniu 70%! Nie 60%, nie 65%. Już samo sformułowanie „płyny dezynfekujące” nie jest tożsame z potocznym rozumieniem higieny lub pielęgnacji dłoni.

Częste mycie rąk i ich dezynfekcja to aktualnie absolutny wymóg. Ta forma ochrony przed zakażeniem koronawirusem i innymi patogenami z czasem może powodować swędzące zaczerwienienia, pękanie skóry a nawet piekący ból. Powodem tych skutków ubocznych jest niewystarczające nawilżenie skóry oraz zawartość SPIRYTUSU w płynach dezynfekujących, który jak wspomniano wysusza skórę.

Jakimi kosmetykami optymalnie nawilżać skórę dłoni i jak często to czynić?

Bez zbędnej skromności, rekomendujemy korzystanie z kosmetyków, które pomagają w utrzymaniu właściwej kondycji skóry dłoni. Z pomocą przychodzą kosmetyki serii spirularin®, a mianowicie spirularin żel https://wp-cosmetics.pl//seria/spirularin i spirularin mousse https://wp-cosmetics.pl//seria/spirularin, których jesteśmy dystrybutorem. Oferujemy kosmetyki zarówno w postaci żelu, jak i pianki. Ich stosowanie uzasadnia zawartość w ich składzie substancji czynnej zwanej spiralin®. Oba kosmetyki doskonale nawilżają skórę. Ponadto, w przypadku popękanej skóry (mogącej stanowić miejsce infekcji), dzięki spiralin® kosmetyki działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Podsumowując: pomóż skórze swoich dłoni. Przywróć optymalne nawilżenie skóry i zwalcz ogniska zapalne (jeśli do nich doszło). Później pozostaje rzecz najważniejsza: regularność. Regularnie dezynfekuj i pielęgnuj!

Sucha i podrażniona skóra 

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry