Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Jak dbać o wysuszoną skórę dłoni, część druga…

Jak dbać o wysuszoną skórę dłoni

No właśnie! Jak dbać o wysuszoną skórę dłoni? Poprzedni wpis o konieczności nawilżenia wysuszonej skóry dłoni wywołał duże zainteresowanie, ale i spore kontrowersje. Wzbudził nadzieję czytelników na dezynfekcję i pielęgnację stosując nasze wybrane kosmetyki. Używając eufemizmu: “dwa w jednym”. Tak niestety nie jest. Niemniej, lektura tylko poprzedniego wpisu bez znajomości pozostałych treści dostępnych na naszej stronie internetowej mogła prowadzić do takiego wniosku. By uniknąć niedopowiedzeń i błędnej interpretacji należy wyraźnie zdefiniować i rozróżnić dwa zagadnienia:

1. Wysuszenie skóry dłoni wskutek częstej lub nadmiernej dezynfekcji oraz
2. Ochrona skóry przed drobnoustrojami (grzyby, bakterie lub wirusy)

O negatywnym wpływie alkoholu zawartego w środkach dezynfekujących na skórę już wiemy. Również o tym, że wysuszona skóra ma tendencję do pękania. W miejscach, gdzie ciągłość skóry zostaje przerwana mogą rozmnażać się drobnoustroje, co w konsekwencji rodzi stan zapalny. Stąd miejscowy ból.

Rekomendowane przez nas kosmetyki działają w dwojaki sposób.

Po pierwsze: nawilżają skórę. Jak każdy kosmetyk pielęgnacyjny.

Po drugie: działają przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie oraz przeciwwirusowo.

To zawartość w składzie aktywnego składnika (Spiralin) pochodzącego z mikroalgi Spirulina Platensis gwarantuje taki efekt. O właściwościach aktywnego składnika przeczytasz tutaj.

Wyjaśnijmy

Zadaniem naszych kosmetyków jest przywrócenie optymalnego nawilżenia skóry oraz jej funkcji  jako naturalnej bariery chroniącej nas przed drobnoustrojami. Niemniej, nasze kosmetyki nie chronią przed Koronawirusem. Stosowanie pianki, pianki plus lub żelu nie zastąpi dezynfekcji dłoni!! Owszem, zregeneruje skórę, przywróci jej naturalny blask i optymalne nawilżenie. Uchroni naszą skórę przed grzybicą i wspomoże w walce z wirusem powodującym “opryszczkę” lub “kurzajkę“. Lecz w walce z niewidzialnym przeciwnikiem nic nie zastąpi regularnej dezynfekcji oraz rozsądnej czyli odpowiedniej pielęgnacji dłoni.

Jak dbać o wysuszoną skórę dłoni? Korzystając z innowacyjnych kosmetyków naszej marki.  

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry