Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Naturalne nawilżenie skóry – praktyczne podejście do tematu

Naturalne nawilżenie skóry – praktyczne podejście do tematu

Nawilżenie skóry
W 3 naszych poprzednich wpisach podjęliśmy próbę teoretycznego spojrzenia na zagadnienie; znacznie szerszego i bardziej skomplikowanego niż to prezentowane w naszych wpisach (uwaga tak oczywista jak i jednocześnie zbyteczna). Tym razem podejmiemy próbę praktycznego spojrzenia odpowiadając na pytanie: jakimi kosmetykami zapewnić optymalne nawilżenie skóry i jak często to czynić? Ba; nie będziemy przesadnie skromni i w konsekwencji zarekomendujemy kosmetyki, których jesteśmy dystrybutorem: produkty firmy OCEAN PHARMA z Hamburga. Przemawiają z tym rzeczowe argumenty:

Po pierwsze są to produkty, których użycie jest uzasadnione zarówno w przypadku skóry odpowiednio nawilżonej jak i takiej, gdzie stopień nawilżenia jest niedostateczny. Ten pierwszy przypadek jest oczywisty: dbajmy o skórę systematycznie a będzie spełniała swe funkcje. Więcej: będzie zdrowa, lśniąca; będzie naszą wizytówką.
Gorzej, gdy skóra pozbawiona jest dostatecznej porcji wilgoci (czyli wody!). Wówczas problem nie sprowadza się jedynie do braku optymalnego nawilżenia. Konsekwencji może być więcej: pękanie skóry, hiperkeratoza by pozostać przy tych najłatwiejszych do zaobserwowania i zdefiniowania skutkach. Te zewnętrzne objawy wskazują na upośledzenie czynności skóry. Nie jednej!

Lecz wskażmy na jedną z nich: funkcji skóry jako naturalnej bariery ochronnej przed drobnoustrojami: bakteriami, grzybicą. Tylko i wyłącznie dobrze funkcjonująca skóra stanowi ową barierę, a co za tym idzie dobrze nawilżona.

 

Pomówmy o stopach a ściślej: o pękającej skórze na piętach.

To niemal powszechny problem. Najlepiej wiedzą o tym podolodzy i specjaliści profesjonalnej pielęgnacji stóp. Z jakiegoś powodu pielęgnacji stóp nie przypisujemy takiego znaczenia jak pielęgnacji twarzy czy nawet dłoni. Pękająca skóra stóp to przede wszystkim bolesna uciążliwość. Pomijamy w tym kwestię estetyczną choć wcale nie mniej ważną. Ból związany z pękającą skórą pięt ma swe źródło w niewielkich stanach zapalnych, które powstają właśnie w miejscach, gdzie ciągłość skóry została przerwana. Powstają tam „wspaniałe” warunki dla rozwoju kolonii bakterii i grzybicy. Ciepło, wilgoć i uciążliwość związana z należytym utrzymaniem higieny stóp…i problem gotowy.

Jak mu zaradzić?
Mamy zatem dwie wskazówki: po pierwsze poświęcajmy naszym stopom więcej uwagi. Warto wyrobić w sobie pewne nawyki; może jak w przypadku mycia zębów? Naszym zdaniem to absolutna podstawa.
Korzystanie z odpowiednich kosmetyków może zdecydowanie pomóc w utrzymaniu właściwej kondycji skóry stóp. Z pomocą przychodzą kosmetyki, których jesteśmy dystrybutorem, czyli seria spirularin®. Do dyspozycji mamy kosmetyki w postaci żelu i pianki.

Stosowanie tych kosmetyków uzasadnia zawartość w ich składzie substancji czynnej pod nazwą spiralin®.
Oba kosmetyki po pierwsze znakomicie nawilżają skórę. Po drugie, gdy skóra jest popękana a zatem może być miejscem infekcji, dzięki zawartości substancji czynnej działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Zatem: dzięki przywróceniu optymalnego nawilżenia skóry i jednocześnie zwalczeniu ognisk zapalnych (jeśli do nich doszło) przynosimy odczuwalną ulgę naszym stopom. A później pozostaje rzecz najważniejsza: regularnie dbać o nasze stopy. Ale to już problem nie stóp a głowy!!

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry