Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Grzybica: jak skutecznie leczyć grzybicę paznokci stóp i dłoni

Grzybica: jak skutecznie leczyć grzybicę paznokci stóp i dłoni

Już sama nazwa „grzybica” źle się kojarzy. Prawda? Przywodzi na myśl zaniedbania w higienie, co po części może być prawdą. Z drugiej strony, nadmierna higiena i detergenty równie często stanowią przyczynę wystąpienia choroby! Grzybice to grupa zaraźliwych (niestety) chorób zakaźnych, które powodują grzyby. Organizmy te najczęściej atakują skórę i paznokcie. Grzybica nie przykuwa nikogo do łóżka. Niemniej, daje wiele nieprzyjemnych objawów, dyskomfort psychiczny i estetyczny. Dermatolodzy wskazują, że zakażenia grzybicze należą do najczęstszych chorób spotykanych wśród ich pacjentów. Są to, przede wszystkim, zakażenia grzybicze stóp i paznokci stóp. Tym samym, dzisiejszy wpis dedykujemy walczącym z grzybicą na co dzień. Postaramy się podsunąć Wam rozwiązanie, jak skutecznie leczyć grzybicę paznokci!

Co to jest grzybica paznokci i jakie są jej przyczyny? Według Polskiego Towarzystwa Podologicznego, grzybica paznokci to utrzymująca się infekcja paznokcia, która zajmuje łożysko, macierz i płytkę paznokci. Brzmi poważnie! I tak też wygląda. Doskonałe warunki do wzrostu grzyba stwarza ciepło, wilgoć i brak światła. Co jeszcze sprzyja rozwojowi grzybicy? Zażywane leki (antybiotyki lub sterydy), następstwo poważnych chorób (nowotworów, cukrzycy), częste korzystanie z przestrzeni publicznych (sauny lub basenu). Niska odporność, zaburzenia hormonalne, atopowe zapalenie skóry czy brak witamin z grupy B, żelaza i cynku. Ciekawostka: wizualnie kilka innych poważnych schorzeń jak np. liszaj płaski, urazy paznokci czy łuszczyca, charakteryzuje takie same objawy, jak grzybica paznokci!

Wystąpienie objawów na paznokciach często jest poprzedzone zainfekowaniem skóry, na której pojawiają się zaczerwienienia, grudki i pęcherzyki. Naskórek łuszczy się i pęka. Procesowi chorobowemu może towarzyszyć pieczenie, uciążliwy świąd. Osoby cierpiące z powodu grzybicy paznokci, niejednokrotnie skarżą się też na nieprzyjemny zapach. Najczęstszymi objawami, są: oddzielanie się paznokcia od łożyska rozpoczynające się od jego brzegu, pogrubienie płytki paznokciowej, powiększenie, pogrubienie i wygięcie paznokcia, nadmierna łamliwość, kruchość i pękanie paznokci, zapalenie wału paznokciowego, białe zabarwienie paznokci, zmiana zabarwienia na żółtobrunatne lub zielonkawe czy zniekształcenie paznokcia.

Nieleczona grzybica stóp często prowadzi do rozwoju infekcji na paznokciach. Paznokieć traci wówczas swoje zabarwienie. Kruszy się a skóra wokół niego rogowacieje. Zmiany te zaczynają się zwykle w miejscu ucisku obuwia. Obecnie w procesie leczenia grzybicy zaleca się (nadal) metody, które nie przynoszą w pełni pożądanych rezultatów. Mowa tu przede wszystkim o lekach doustnych – bardzo często stosowanych w terapii. Niestety, są zazwyczaj kosztowne i mogą też wywoływać poważne problemy zdrowotne. Dodatkowo, dostępne na rynku maści, kremy czy żele są zwykle mało skuteczne, ponieważ nie docierają bezpośrednio do źródła problemu (infekcji). Natomiast, coraz popularniejsze zabiegi laserowe także nie do końca spełniają pokładane w nich nadzieje. Mowa tu zwłaszcza o laserach wysokoenergetycznych. Ich stosowanie, jak się okazało, powoduje ból a sam zabieg nie leczy właściwie całej powierzchni paznokcia. Jeśli grzybica paznokci nie poddaje się leczeniu lub nawraca, konieczny jest zabieg chirurgiczny. Niestety, samo leczenie trwa do kilku miesięcy. Czasem nawet dłużej.

Jak leczyć grzybicę paznokci? To prawdziwe wyzwanie. Mamy dla Ciebie jednak rozwiązanie! Coś naprawdę wyjątkowego! Nasz kolejny BESTSELLER sprzedażowy, z serii Spirularin®Spirularin® NS (wypróbuj w kombinacji z kosmetykami pielęgnacyjnymi Spirularin® Mousse (Plus) lub Spirularin® Gel). Ten innowacyjny kosmetyk w postaci serum, pielęgnuje oraz regeneruje paznokcie. Dodatkowo, zapewnia ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną. Zawiera aktywny składnik spiralin®, dzięki któremu skutecznie chroni przed drobnoustrojami. Co ważne, jednym z komponentów spiralin® jest enzym białka wytwarzany przez mikroalgę (Spirulina Platensis) – chitynaza. Posiada on zdolność niszczenia ścian komórkowych grzybów poprzez rozkład ich struktury! Naturalne składniki serum nie tylko chronią przed bakteriami i grzybicą. Co istotne, pielęgnują i odżywiają paznokcie oraz skórę wokół nich.

Podsumowując, z przekonaniem możemy zarekomendować Wam Spirularin® NS! To innowacyjny sposób na walkę z zakażeniem grzybiczym paznokci. Bezpieczny dla dzieci, alergików, diabetyków i kobiet w ciąży. Kosmetyk przekonał już niejednego podologa i dermatologa a nawet wielu sceptyków! A Ty? Dasz się przekonać?

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry