Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Bezpieczny makijaż z serią skinicer® Beauty

Kosmetyki naturalne do makijażu to bardzo popularny trend. Pojawiają się już linie kosmetyków hipoalergicznych czy organicznych. Nadal jednak ogromna większość „kolorówki” zawiera substancje nieprzyjazne dla skóry, cery czy paznokci. Przecież powinniśmy oczekiwać więcej! Jak na świadomych konsumentów przystało, wymagajmy upiększenia także poprzez wspomaganie naszej skóry, cery oraz paznokci! Niemniej, czy jest to możliwe w przypadku kolorowych kosmetyków? Tak! Bezpieczny makijaż? Tak! O tym właśnie w dzisiejszym wpisie.

Ciekawostki historyczne z makijażem w tle

Najstarsze ślady makijażu w wykopaliskach datuje się na pierwszą dynastię egipską w latach 3100-2907 p.n.e.! Egipcjanki barwiły dolne powieki ciemnozielonym cieniem a rzęsy czernidłem. Z kolei, w wiktoriańskiej Anglii malowanie twarzy było w bardzo złym tonie. Stąd, „przyzwoite kobiety” mogły jedynie depilować brwi, smarować rzęsy olejem rycynowym czy ewentualnie przyprószyć nosek mąką ryżową. O szmince nie było mowy! W historii odnajdziemy również kilka epok, kiedy make-up miał być niemal wyzywający i stanowić pewien manifest. Tak było za czasów Karola II, gdzie liczne epidemie sprawiły, że silny makijaż miał przykrywać chorobliwą bladość i rzucać wyzwanie czyhającej chorobie. Stulecie później, w okresie Restauracji Burbonów, czerwony róż na policzkach i szminka zdobiły twarze obydwu płci. XX w. przyniósł już szminki w wielu odcieniach i paletę cieni do oczu. To także czas prób permanentnego upiększania. Co jednak ze zdrowiem?

Bezpieczny makijaż

Pierwsza zasada każdego działania na rzecz zdrowia i urody to „nie szkodzić”. Niestety, sytuacja na rynku kosmetycznym jest nadal problematyczna: parabeny, syntetyczne barwniki czy sztuczne zapachy. Co konkretnie wymaga zmiany podejścia i wykluczenia z naszego kosmetycznego menu?

1. Rezygnacja z silikonów i olejów mineralnych

Występują one praktycznie w każdym kosmetyku. Są tanie i ułatwiają poślizg kosmetyku, wygładzają skórę i wypełniają zmarszczki. Niemniej, słabo przepuszczają tlen, co utrudnia wymianę gazową i skóra nie oddycha tak, jak powinna. Na dodatek mogą zatrzymywać toksyny w organizmie.

2. Rezygnacja z barwników i pigmentów

Obecnie (na szczęście) żaden ze składników barwiących nie może zawierać metali ciężkich takich jak ołów, arsen lub miedź. Niemniej, starannie czytajmy etykiety. Producenci nadal stosują tanie, syntetyczne i niebezpieczne dla zdrowia barwniki. Przykład? Niejednokrotnie malujemy usta szminką zawierają ołów!

3. Rezygnacja ze sztucznych zapachów w składzie kosmetyku

Dlaczego? Aromaty syntetyczne mogą powodować uczulenia (wysypka, podrażnienia). Mogą też zaburzać gospodarkę hormonalną poprzez blokadę receptorów.

4. Uwaga na ftalany

W kosmetyku pełnią one funkcję rozpuszczalnika oraz plastyfikatora. Nadają odpowiednią gęstość i elastyczność produktowi, przedłużając jego trwałość na skórze. Dodatkowo tworzą na powierzchni skóry film, który działa zmiękczająco i wygładzająco. Co ważne, poza przemysłem kosmetycznym są stosowane w produkcji tworzyw PCV! Znajdują się np. w lakierach do paznokci. Ftalany łatwo wchłaniają się do organizmu, przez co mogą powodować przykładowo astmę.

skinicer® Beauty – linia kosmetyków kolorowych, w których zakochasz się od pierwszego użycia!

Kosmetyki z serii skinicer® Beauty łączą w sobie funkcje pielęgnacyjno-ochronną z funkcją kosmetyków upiększających. Pomadki i lakiery wchodzące w skład skinicer® Beauty, stanowią doskonałe uzupełnienie pielęgnacji z kosmetykami linii Spirularin®. Co w nich takiego wyjątkowego? To dzięki zawartości substancji czynnej spiralin® kosmetyki linii skinicer® BEAUTY posiadają dodatkowo wyjątkowe właściwości ochronne przed opryszczką a także bakteriami i grzybicą.

Pomadka skinicer® OCEAN KISS

Zapewnia ochronę przeciwbakteryjną, regenerację komórek skóry, wsparcie wytwarzania kolagenu przez fibroblasty, ochronę przed niekorzystnym wpływem promieniowania UVA/UVB oraz trwałe nawilżenie i natłuszczenie ust. Dla optymalnej ochrony ust i skóry wokół nich, pomadkę można stosować naprzemiennie z kremem przeciwko opryszczce Spirularin® HS Creme.

Lakier skinicer® OXYPERM

Zapewnia ochronę przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą, regeneruje i rewitalizuje płytkę paznokciową, gwarantuje dostęp tlenu zawartego w powietrzu do paznokci i nie emituje przykrego zapachu! Lakier niezastąpiony w przypadku terapii uszkodzonej płytki paznokciowej (grzybica). Wypróbuj również w kombinacji z kosmetykami pielęgnacyjnymi Spirularin® Mousse (Plus) lub Spirularin® Gel.

Podsumowując, proponujemy Wam zmianę podejścia w kosmetycznym menu. Przede wszystkim, minimalizm w podejściu do urody, a więc i make-upu. Zamiast kupować dużo tanich, syntetycznych kosmetyków kolorowych postawcie na JAKOŚĆ zamiast ILOŚĆ. Postawcie na bezpieczny makijaż! Kosmetyki serii skinicer® Beauty przekonały już wielu naszych klientów! A Ty? Dasz się przekonać?

Dołącz do profesjonalistów i sprzedawaj kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® w swoim gabinecie.

Włącz kosmetyki z linii skinicer® i Spirularin® do sprzedaży oraz stosowanych zabiegów i podaruj swoim Klientom najwyższą możliwą jakość. Sprawdź naszą specjalną ofertę dla salonów kosmetycznych.

dołącz
Dołącz do profesjonalistów
Do góry